Programs: web authoring: Difference between revisions
From wikinotes
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 4: | Line 4: | ||
|- | |- | ||
| [[ruby jekyll]] | | [[ruby jekyll]] | ||
|- | |||
| [[ruby rails]] | |||
|- | |- | ||
| [[python django]] | | [[python django]] | ||
|- | |- | ||
| [[python sphinx]] | | [[python sphinx]] | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revision as of 19:35, 17 July 2021
Tools to create websites
ruby jekyll |
ruby rails |
python django |
python sphinx |